filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
AACTA
1999
http://aacta.org/
Australijski Instytut Filmowy / Australijska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych
Data wręczenia nagród:
13 listopada
AFI / AACTA (od 2012 roku)
Najlepszy film
wygrane
Partnerska rozgrywka
(1999)
Marian Macgowan
nominacje
Kolor zachodu słońca
(1999)
Al Clark
Praise
(1998)
Martha Coleman
Soft Fruit
(1999)
Helen Bowden
Najlepsza aktorka
wygrane
[Sacha Horler]
Sacha Horler
jako Cynthia w filmie
Praise
(1998)
nominacje
Maya Stange
Dziki ląd
(1999)
Jeanie Drynan
Soft Fruit
(1999)
Michela Noonan
Strange Fits of Passion
(1999)
Najlepszy aktor
wygrane
[Russell Dykstra]
Russell Dykstra
jako Bo w filmie
Soft Fruit
(1999)
nominacje
Hugh Jackman
Królowie Erskineville
(1999)
Richard Roxburgh
Namiętność
(1999)
Heath Ledger
Partnerska rozgrywka
(1999)
Najlepszy reżyser
wygrane
[Gregor Jordan]
Gregor Jordan
Partnerska rozgrywka
(1999)
nominacje
Bill Bennett
Dziki ląd
(1999)
John Curran
Praise
(1998)
Christina Andreef
Soft Fruit
(1999)
Najlepsza aktorka drugoplanowa
wygrane
[Sacha Horler]
Sacha Horler
jako Nadia w filmie
Soft Fruit
(1999)
nominacje
Claudia Karvan
Namiętność
(1999)
Emily Woof
Namiętność
(1999)
Susie Porter
Partnerska rozgrywka
(1999)
Najlepszy aktor drugoplanowy
wygrane
[Bryan Brown]
Bryan Brown
jako Pando w filmie
Partnerska rozgrywka
(1999)
nominacje
Andrew S. Gilbert
Bohater z okładki
(1999)
Roy Billing
Kolor zachodu słońca
(1999)
Mitchell Butel
Strange Fits of Passion
(1999)
Najlepsza aktorka w dramacie telewizyjnym
wygrane
[Jill Forster]
Jill Forster
jako Meredith Monahan w serialu
Wielka odmiana
(1998)
nominacje
Catherine McClements
Szczury wodne
(1996)
Lisa McCune
The Potato Factory
(2000)
Sonia Todd
The Potato Factory
(2000)
Najlepsza muzyka oryginalna
wygrane
Dziki ląd
(1999)
David Bridie
nominacje
Partnerska rozgrywka
(1999)
Cezary Skubiszewski
Praise
(1998)
Jim White
,
Warren Ellis
,
Michael Turner
Soft Fruit
(1999)
Antony Partos
Najlepsza reżyseria dramatu telewizyjnego
wygrane
Dzień róż
(2001)
Peter Fisk
nominacje
Crash Zone
(1999)
Esben Storm
za odcinek "The Dream Team"
See How They Run
(1999)
Graeme Harper
Wildside
(1997)
Peter Andrikidis
za odcinek 59
Najlepsza reżyseria filmu dokumentalnego
wygrane
Original Schtick
(1999)
Maciek Wszelaki
nominacje
A Calcutta Christmas
(1999)
Maree Delofski
Hephzibah
(1998)
Curtis Levy
Sadness
(1999)
Tony Ayres
Najlepsza scenografia
wygrane
Namiętność
(1999)
Murray Picknett
nominacje
Dziki ląd
(1999)
Nicholas McCallum
Kolor zachodu słońca
(1999)
Steven Jones-Evans
Praise
(1998)
Michael Philips
Najlepsze kostiumy
wygrane
Namiętność
(1999)
Terry Ryan
nominacje
Dziki ląd
(1999)
Edie Kurzer
Partnerska rozgrywka
(1999)
Emily Seresin
Praise
(1998)
Emily Seresin
Najlepsze zdjęcia
wygrane
Namiętność
(1999)
Martin McGrath
nominacje
Dziki ląd
(1999)
Danny Ruhlmann
Partnerska rozgrywka
(1999)
Malcolm McCulloch
Praise
(1998)
Dion Beebe
Najlepsze zdjęcia w filmie dokumentalnym
nominacje
Original Schtick
(1999)
Maciek Wszelaki
Najlepsze zdjęcia w filmie krótkometrażowym
nominacje
Wind
(2002)
Allan Collins
Najlepszy aktor w dramacie telewizyjnym
wygrane
[Jeremy Sims]
Jeremy Sims
jako John Constable w filmie
Aftershocks
(1998)
nominacje
David Tredinnick
Halifax f.p.
(1994)
za odcinek "Swimming With Sharks"
John Howard
Wielka odmiana
(1998)
za odcinek "Law and Order"
Samuel Johnson
Wildside
(1997)
Najlepszy dramat telewizyjny dla dzieci
nominacje
Crash Zone
(1999)
Patricia Edgar
Najlepszy dźwięk
wygrane
Dziki ląd
(1999)
Wayne Pashley
,
Gethin Creagh
,
Pete Smith
,
Toivo Lember
nominacje
Namiętność
(1999)
Guntis Sics
,
Anne Breslin
,
Jane Paterson
,
Phil Judd
,
Andrew Plain
Partnerska rozgrywka
(1999)
Peter Townend
,
Nick Breslin
,
Tim Jordan
,
Lee Smith
,
Phil Heywood
,
Ross Linton
Praise
(1998)
Antony Gray
,
Gethin Creagh
,
Phil Tipene
,
Brent Burge
,
Andrew Plain
Najlepszy dźwięk w filmie dokumentalnym
wygrane
Sadness
(1999)
Peter Walker
,
Livia Ruzic
,
Pat Fiske
Najlepszy dźwięk w filmie krótkometrażowym
nominacje
Project Vlad
(1999)
Luke Dunn Gielmuda
Wind
(2002)
Craig Butters
,
Tony Vaccher
,
Kuji Jenkins
,
John Patterson
Najlepszy fikcyjny film krótkometrażowy
wygrane
Break & Enter
(1999)
Melanie Coombs
,
Amanda Brotchie
nominacje
Above the Dust Level
(1999)
Carla Drago
,
Kath Shelper
Liu Awaiting Spring
(1998)
Andrew Soo
Wind
(2002)
Graeme Isaac
,
Ivan Sen
Najlepszy film dokumentalny
wygrane
Hephzibah
(1998)
Curtis Levy
nominacje
A Calcutta Christmas
(1999)
Denise Haslem
,
Maree Delofski
Original Schtick
(1999)
Peter George
,
Bronwyne Smith
,
Maciek Wszelaki
Sadness
(1999)
Megan McMurchy
,
Michael McMahon
,
Tony Ayres
Najlepszy film zagraniczny
wygrane
Życie jest piękne
(1997)
Elda Ferri
,
Gianluigi Braschi
Zamknięty w obozie koncentracyjnym wraz z synem Guido próbuje przekonać chłopca, że okrutna rzeczywistość jest jedynie formą zabawy dla dorosłych.
nominacje
Cienka czerwona linia
(1998)
Robert Michael Geisler
,
Grant Hill
,
John Roberdeau
Elizabeth
(1998)
Tim Bevan
,
Alison Owen
,
Eric Fellner
Truman Show
(1998)
Scott Rudin
Najlepszy krótkometrażowy film animowany
wygrane
Kuzyn
(1999)
Adam Elliot
Adam wspomina swojego kuzyna, z którym został rozdzielony w wieku ośmiu lat.
nominacje
Nędzne resztki
(1999)
Anthony Lucas
Project Vlad
(1999)
Aaron Rogers
Najlepszy miniserial lub film telewizyjny
wygrane
Dzień róż
(2001)
Simone North
,
Tony Cavanaugh
nominacje
Aftershocks
(1998)
Julia Overton
Halifax f.p.
(1994)
Robyn Sinclair
,
Roger Simpson
,
Roger Le Mesurier
The Potato Factory
(2000)
Anthony Buckley
,
Des Monaghan
Najlepszy młody aktor/aktorka
wygrane
[Abbie Cornish]
Abbie Cornish
jako Simone Summers w serialu
Wildside
(1997)
Najlepszy montaż
wygrane
Partnerska rozgrywka
(1999)
Lee Smith
nominacje
Fresh Air
(1999)
Suresh Ayyar
Kolor zachodu słońca
(1999)
Nicholas Beauman
Praise
(1998)
Alexandre de Franceschi
Najlepszy odcinek serialu dramatycznego
wygrane
Wildside
(1997)
Steve Knapman
nominacje
Wielka odmiana
(1998)
Sally Ayre-Smith
za odcinek "Law and Order"
Wielka odmiana
(1998)
Sally Ayre-Smith
za odcinek "Manna from Heaven"
Wielka odmiana
(1998)
Sally Ayre-Smith
za odcinek "Playing with Fire"
Najlepszy odcinek serialu dramatycznego emitowanego przez długi okres czasu
wygrane
Cena życia
(1998)
Jo Porter
za odcinek "Head To Head"
nominacje
Sąsiedzi
(1985)
Peter Dodds
za odcinek 3388
Sąsiedzi
(1985)
Peter Dodds
za odcinek 3389
Zatoka serc
(1988)
Russell Webb
za odcinek nr 2646
Najlepszy scenariusz adaptowany
wygrane
Praise
(1998)
Andrew McGahan
Najlepszy scenariusz dramatu telewizyjnego
wygrane
Dzień róż
(2001)
John Misto
nominacje
Wielka odmiana
(1998)
Deb Cox
za odcinek "Law and Order"
Wielka odmiana
(1998)
Andrew Knight
,
Deb Cox
za odcinek "Manna from Heaven"
Wildside
(1997)
Kris Wyld
za odcinek nr 19
Najlepszy scenariusz filmu krótkometrażowego
wygrane
Break & Enter
(1999)
Trudy Hellier
nominacje
Harry's War
(1999)
Richard Frankland
Kuzyn
(1999)
Adam Elliot
Pilbara Pearl
(1999)
Sarah Rossetti
Najlepszy scenariusz oryginalny
wygrane
Partnerska rozgrywka
(1999)
Gregor Jordan
nominacje
Kolor zachodu słońca
(1999)
Andrew Knight
,
Max Dann
Soft Fruit
(1999)
Christina Andreef
Strange Fits of Passion
(1999)
Elise McCredie
Wyróżnieni w roku 1999
Partnerska rozgrywka
(
5/11
)
Namiętność
(
3/7
)
Dzień róż
(
3/3
)
Praise
(
2/10
)
Dziki ląd
(
2/7
)
Soft Fruit
(
2/7
)
Wildside
(
2/5
)
Break & Enter
(
2/2
)
Wielka odmiana
(
1/7
)
Sadness
(
1/3
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.